3 maja 2024 roku nasz szkolny poczet sztandarowy, składający się z uczniów klasy 8a, uczestniczył w miejskich obchodach 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpiło złożenie kwiatów przed Figurą Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, po czym wszyscy zgromadzeni w uroczystym korowodzie prowadzonym przez Reprezentacyjną Sekcję Taneczną Mażoretek NCK „Sokół" oraz Orkiestrę Dętą OSP z Zarzecza przeszli na Plac Wolności. W dalszej części uroczystości nastąpiły przemówienia okolicznościowe Wicewojewody Podkarpackiego i Starosty Niżańskiego oraz Apel Pamięci, który zakończył się salwą honorową.
Jak co roku delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności.

Aneta Zielińska